Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Judo dla świata

Razem dla judo

Nasz Klub kolejny rok realizuje program „Judo dla Świata”, w ramach którego prowadzone są zajęcia judo dla osób z niepełnosprawnościami. Realizacja zajęć jest możliwa dzięki wsparciu Miasta Opole. W ramach programu zawodnicy uczestniczą systematycznie w treningach judo, jak również rywalizują w ogólnopolskich zawodach judo. W tym roku nasi podopieczni dwukrotnie trenowali na obozie integracyjno-sportowym w Zakopanem, a także wystartowali w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, z których przywieźli 4 medale: złote - Magdalena Kowal, Piotr Wasyliszyn, Przemysław Prauzner, brązowy – Arkadiusz Soluch.
Klub współpracuje z Fundacją Dom Rodzinnej Rehabilitacji z Porażeniem Mózgowym i KJ AZS Opole. Trenerami grupy są Jerzy Dodzian i Agata Mróz-Pankowska. Nieodłączną częścią grupy jest opiekun Grzegorz Wróbel.
W ramach realizacji zadania publicznego Uczniowski Klub Sportowy OKAY podjął działania mające na celu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród osób niepełnosprawnych, aby wpłynąć na poprawę ich sprawności fizycznej, samopoczucia psychicznego, funkcjonowania psychospołecznego i związanej z tym jakości życia. Judo osób niepełnosprawnych to przede wszystkim rehabilitacja, integracja i przynależność do pozytywnej grupy odniesienia.

www.opole.pl

www.sportoweopole.pl

International Judo League

IJL

Linki

PZJ in school

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Kalendarium

poprzednim miesiącu sierpień 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31